Chcete vyvíjet smart-kontrakty nebo dApps? Zdroje kde začít

Chcete si napsat vlastní ERC-20 token? Nebo snad nějaký protokol a dApp (decentralizovanou aplikaci) pomocí Web3 technologií? Nebo si jen chcete vyzkoušet jak fungují programovací jazyky chytrých kontraktů jako Solidity, Vyper nebo Fe?

Tady je přehled nejlepších zdrojů, pokud chcete se chcete dozvědět více o vývoji na Ethereum blockchainu a jeho EVM (Ethereum Virtual Machine).

Ethereum Developer Resources :star:

Oficiální vývojářský rozcestník a tzv. knowledge-base o všech možných tématech souvisejících s vývojem aplikací v Ethereum ekosystému. Skvělá volba pro začátek - jedině doporučuji.

Ethereum Developer Portal (ConsenSys)

Informace o vývoji na Ethereu od jedné z největších firem zabývající se Ethereem. ConsenSys vyvijí např. oblíbenou peněženku Metamask, nebo vývojářské nástroje jako Infura (cloudový full-node přístup) nebo Truffle Suite (sada vývojářských nástrojů).

EthHub Docs

Komunitní Ethereum dokumentace. EthHub není přímo o vývoji, ale naleznete zde odpovědi na většinu otázek týkající se Ethereum sítě a jejího fungování, což se může hodit pokud na Ethereu vyvijíte :slight_smile:

Kauri

Návody od komunity na provoz dApp, psaní smart-kontraktů, toolingu, provozování full-node a spoustu dalšího. Původní web byl již zrušen, takže se jedná jen o archiv - ale i přes to zde pořád můžete nalézt spoustu cenných informací.

Jinak celý kanál se věnuje vývoji na Ethereu

1 Like

Vizuální prototypování:


Šablona web3 aplikace: