Kurzy.gwei.cz - projekt pozastaven [hledá se maintainer]

Otázky na nefunkční kurzy.gwei.cz se množí, tak to upřesním zde - ať mají všichni jasno.

Důvody proč jsem aplikaci pozastavil:

  • aplikace je postavená na API služby cryptowat.ch, která před nedávnem zrušila verzi zdarma (free API). Celou dobu jsem sponzoroval server, na kterém to běželo, ale sponzorovat i toto už je na mě moc (jedná se o cca 30-50$ měsíčně - affiliate linky vydělaly od března asi jen $15 celkem)
  • aplikace běžela od března 2020 - čekal jsem, že se ozvou lidé, kteří by mi s tím pomohli - bohužel se tak nestalo (ozvali se víceméně jen lidé co tam chtěli přidávat nové burzy, nebo když to nefungovalo)
  • já osobně už nemám čas něco takového udržovat - mým cílem nyní je rozšiřovat Ethereum-DeFi komunitu, a ne dělat reklamu centralizovaným burzám a směnárnám
  • šlo o experiment - ale ukázalo se, že trh směnáren a burz je v ČR relativně stabilní a tahle aplikace není zas tolik potřeba

Je mi to líto, ale tohle jsou hlavní důvody proč jsem musel projekt pozastavit :disappointed:

Chápu, že pro spoustu z vás byl projekt užitečný - třeba společně najdeme cestu jak aplikaci znovu zprovoznit. Sám to bohužel nezvládnu. Pokud by se našel někdo, kdo by chtěl na projektu pokračovat a měl by nějakou vizi jak to někam posunout, rád se podělím o zdrojáky a pomůžu to znovu nastartovat.

Děkuji za pochopení

1 Like

Rád bych projekt oživil, technicky ještě nemám jasno, odkud bych nově čerpal data, hledal bych méně nákladnou alternativu.

Tak jsem uvolnil kód jako open-source na GitHubu. Je to surový kód backendu a frontendu bez jakkékoliv dokumentace, jen jsem ho očistil o API klíče. Napsané je to celé v Javascriptu. Backend: Node.js + Hapi.js. Frontend: Parcel + Mithril.js + Bulma.

Licence je BSD, takže si s tím můžete dělat co chcete. Pokud to někdo opraví a zprovozní u sebe - je to jen na vás :slight_smile:

Data se dají vzít zdarma přímo z burz, jde jen o oracle data.

1 Like

Levna varianta by byla to predelat na SPA, bez backendu a hostovat zdarma pres Github pages.
Data nacitat primo z burz, vypada, ze uz to je naimplementovano? https://github.com/gweicz/ccompare-oss/tree/main/api/providers

1 Like

Možná. Ale jako SPA by mohl být problém s CORS u některých zdrojů. Nejde úplně o cenu hostingu - ale o kompletní maintenance. Klidně si ten kód vem a udělej to :slight_smile:

K tomu odkazu - providers (burzy, smenarny) jsou napsané jako standardizované CommonJS moduly, využívající jednotné api (engine, definováno v /index.js).

BTW, Já chci teď svůj čas věnovat spíš vývoji p2p varianty, kde by podobné burzy nebyly potřeba :slight_smile:

Škoda, že ten projekt je pozastaven… ten odkaz jsem dosti používal…