Eterbase - slovenská burza

Před časem jsem přidal do sledovaných burz na kurzy.gwei.cz i burzu Eterbase, která má sídlo v Bratislavě.

Mají docela pěkný (jednoduchý) rozhraní a EUR/USD páry a snaží se experimetovat. Udělali např. EUR stablecoin pod názvem EURBASE (EBASE).

Vše vypadá normálně, jediné co je zvláštní je výrazně vyšší cena ETH / BTC, cca o 5-8% než běžné burzy, viz screenshoty:

Co si o tom myslíte? Je to legit? Proč mají tak vysoké ceny? Je to burza s nejlepším kurzem pro prodej ETH nebo to má nějaký háček?

Tak jsem se tam zaregistroval a tady jsem sepsal moje první zkušenosti:

KYC proces

Velmi jednoduchý - stačí nahrát požadované dokumenty do formuláře a odeslat, pak se to téměř ihned tvářilo jako že jsem verifikovaný a dostal jsem IBAN pro deposit.

Depozit EUR

Poslal jsem pár euro z českého EUR účtu (Fio banka) - odesláno večer a druhý den odpoledne to tam bylo (cca 20 hodin) - mohlo to být pomalejší protože to bylo první použití účtu. Žádný poplatek.

Používají účet u Litevské Majestic Financial UAB.

Výběr EUR

Výber jsem zadal v 12:01, na Fio bance jsem peníze měl 15:25 - takže SEPA výběr trval jen necelé 3,5 hodiny. Navíc bez poplatku, super.

Shrnutí

Musím říct, že mě Eterbase docela potěšilo, na žádný problém nebo háček jsem zatím nenarazil. Grafické rozhraní burzy není úplně nejhezčí, ale zase je docela minimalistický, rychlý a relativně přehledný. Vyšší kurz ETH než jinde je tedy velmi zajímavá výhoda, a zkusím tedy Eterbase využívat jako off-ramp.

Bratři Slováci dělají dobrou práci. Palec hore :+1:


Poznámky

Bankovní účet, který Eterbase využívá:

2 Likes