GasHawk - jednoduchý způsob jak šetřit na gas poplatcích

GasHawk

GasHawk je služba, díky které můžete jednoduše ušetřit peníze za transakční poplatky na Ethereu. Stačí si přidat jejich “proxy” síť (RPC endpoint) do vaší Ethereum peněženky (např. Metamask). Zatím je podporován jen Ethereum mainnet.

Nastavení

  • Network Name: GasHawk
  • RPC URL: https://beta-be.gashawk.io:3001/proxy/rpc
  • Currency Symbol: ETH
  • Chain ID: 1

Celý návod pro Metamask v dokumentaci: Setup | GasHawk docs

Jak to funguje?

GasHawk přijímá podepsané transakce, drží je ve frontě a přeposílá je do mempoolu, jakmile se gas poplatky sníží. Systém se snaží využívat EIP1559, historické data a predikovat, kdy by gas mohl klesnout. Díky tomu je možné ušetřit i desítky procent za transakční poplatky (nicméně, může se stát že bude poplatek i vyšší, pokud budete mít velkou smůlu).

Více informací o tom jak to funguje a FAQ můžete najít v GasHawk dokumentaci.

Na které transakce je to vhodné?

Jelikož se odeslání transakce pozdrží (až na 24h, možné změnit v rozhraní), není tento systém vhodný na citlivé transakce, které musí být zpracovány IHNED - jako jsou např. obchody na DEX atp. GasHawk je tedy nejvhodnější používat na transakce s nízkou časovou preferencí, což může být např. práce s allowances (revoke), hlasování v DAO, registrace ENS domény, claimování airdropů a dak dále.

Další příkady použítí najdete v dokumentaci v sekci “Use cases”.

GasHawk rozhraní

Po přihlášení do webového rozhraní GasHawk.io můžete vidět všechny vaše čekající a minulé transakce. Ke každé si můžete přidat šifrovanou poznámku, změnit expiraci (kdy se nejpozději odešlou) nebo jí okamžitě odeslat (pokud je potřeba).

:point_right: GasHawk.io

Před pár dny spustili integraci s Tenderly, takže nyní je možné si každou transakci i nasimulovat. To se může hodit u extra citlivých transakcí (zjistíte tak, co se transakcí konkrétně změní) nebo pro vývojáře.

Odkazy

1 Like