Kniha "The Cryptopians" - Laura Shin (2022) (EN)

The Cryptopians: Idealism, Greed, Lies, and the Making of the First Big Cryptocurrency Craze - Laura Shin

9781541763005

Známá propagátorka kryptoměn Laura Shin (@laurashin), kterou můžete znát třeba z podcastu Unchained napsala knížku o kryptoměnových osobnostech jako je Vitalik Buterin, Charles Hoskinson, Joe Lubin a skrz jejich osobní příběhy přibližuje celý kryptoměnový ekosystém, především Ethereum.

Anotace knihy

Příběh idealistů, technologů a oportunistů, kteří bojují za rozšíření kryptoměn mezi masy.

Bitcoin a další kryptoměny si za svou krátkou historii prošly boomem, krachem i vzájemnými válkami a nedávno dosáhly tržní hodnoty více než 2 biliony dolarů. Hlavní příslib kryptoměn přetrvává - obrovské jmění vydělané na decentralizovaných sítích, které nekontroluje žádný subjekt a které zatím nejsou regulovány mnoha vládami.

Nedávný růst kryptoměn by byl téměř nemožný, nebýt geniálního mladého muže jménem Vitalik Buterin a jeho výtvoru: Ethereum. V této knize Laura Shinová čtenáře zasvěcuje do vzniku této nové kryptoměnové sítě, která umožnila uživatelům spouštět vlastní nové mince, čímž vznikla nová kryptoměnová horečka. Seznamuje čtenáře s postavami většími než život, jako je Buterin, zázračné dítě Web3, jeho krátce působící generální ředitel Charles Hoskinson a Joe Lubin, bývalý viceprezident Goldman Sachs, který se stal jedním z nejznámějších krypto miliardářů. Jiskry létají, když tyto nadprůměrné osobnosti bojují o svůj díl zdánlivě neomezené nové obchodní příležitosti.

Tato fascinující kniha ukazuje trh s kryptoměnami takový, jaký ve skutečnosti je: hluboce osobní boj o ovlivnění nadcházející revoluce v oblasti peněz, kultury a moci.

(přeloženo pomocí DeepL)

Video

Odkazy


Já jsem knihu zatím nečetl, ale určitě si ji píšu do wishlistu :slight_smile: Je tu někdo kdo ji už četl? Co na to říkáte? Hodnocení jsou zatím velmi rozporuplné (např. Goodreads 3.8/5).