Lending platformy - praktické použití, uses-cases

Je tu někdo kdo si bere půjčky na DeFi lending platformách? …kromě @KryptoVláďa , o tobě vím :grin:
Jaké máte use casy? Jak lending platformy používáte? Pochlubte se :slight_smile:
Hledám inspiraci na svoje “hraní si s DeFi”, dokud je gas levný…

Díky.

1 Like

Ja pouzivam dYdX na borrow od ty doby co to spustily (1.5 roku). Mam tam dlouhodobe zamknuto vetsinu svych ETH a vytahuju USDC (ten hlavne kvuli poplatkum/pegu - chci prejit na DAI tak do pul roku). Collateralizaci udrzuju celkem nizko, do 200%. Vyuzivam to na vsechno mozne - vetsinou na real-world vydaje, ale i kdyz potrebuju neco nekde zahedgovat - tak vytahnu docasne stable, a pak to tam vratim. Vlastne se da rict, ze dYdX pro me funguje jako takovy bankovni ucet s kontokorentem :slight_smile:

S Lending/borrow na dYdX jsem nadmiru spokojen - borrow rates jsou dlouhodobe nejnizsi, collateralizace pro likvidaci je 115%, coz dava mnohem vice prostoru. Libi se mi jejich UI, funguje to bezproblemove. Navic na dYdX vyuzivam i dalsi produkty, prevazne Perpetual. Takze mohu jedine doporucit :+1:

Jeste dodam ze na uplne to same jsem pouzival predtim MakerDAO pres rok. Na dYdX jsem presel kvuli vetsi flexibilite a poplatkum (tehdy to byla doba kdy stability fee na DAI bylo 19.5%).