Lokální BrightID skupina - identita je lidské právo

BrightID je sociální identifikační síť, která vám umožňuje prokázat, že jste “člověk”. Tedy, že používáte pouze jeden účet a že jste unikátní.

Tento systém začíná používat čím dál více projektů k ověření “unikátnosti” svých uživatelů - typickým příkladem jsou například Gitcoin Grants, kde jako verifikovaný uživatel máte mnohem větší sílu a projekty, které jste podpořili za vás můžou dostat více peněz.

Celé to fungujuje na propojování jednotlivců a skupin, které se vzájemně ověřují. Více informací o systému BrightID a jak funguje, můžete nalézt v jejich dokumentaci. Nespornou výhodou BrightID je neinvazinvost, protože nemusíte zadávat žádné osobní údaje. Celý projekt je postavený jako decentralizovaná open-source technologie.

Výhody být ověřený:

  • vyšší důveryhodnost na Gitcoin Grants (např. Gwei.cz může získat za podporovatele více peněz)
  • přístup k různým speciálním odměnám a programům, např. rabbithole.gg
  • přístup k různým UBI programům (nepodmíněný příjem)

Co se tedy společně domluvit a nějakou takovou BrightID skupinu společně vytvořit? Gwei.cz (resp. Etheroom) by se tak mohlo stát místem, kde by se konaly tzv. “verifikační párty” v naší mateřštině. V současné době, pokud se chcete ověřit, musíte umět anglicky či jiný světový jazyk. Lokální skupina by tohle zpřístupnila i pro našince.

Co na to říkáte? Napadá vás nějaký zajímavý use-case, který by BrightID mohlo vyřešit?

3 Likes