Migrace Bohemian DAO na Arbitrum

Bohemian DAO drží 5,7 ETH se kterými se dá pracovat, to ale bohužel není realita, Gnosis krom toho že nesdílí zabezpečení Etherea nemá bezpečné a jednoduché možnost jak s DAO pracovat, to je důvod přechodu na Optimism.

Tento proposal slouží pouze pro migraci, pokuď dojde k dalším změnám jako je například práce s ETH které jsou v DAO tak bude vytvořen konkrétní návrh, aktuálním cílem je pouze zvýšit bezpečnost a přidat tyto možnosti, krom toho dojde k upgradu na Moloch V3

Návrh migrace:
100% z prostředků bude přesunuto do Gwei multisigu, poté dojde k bridgi prostředků na Optimism kde bude zároveň vytvořeno nové DAO ( DAOHouse - Moloch V3 ) které bude mít stejné rozložení hlasů jako DAO aktuální, jediné co se změní je že Gweicz adresa bude mít pouze “Loot” ( nebude moci hlasovat )

Krom toho by mělo dojít k přesunu ostatních prostředků které drží Gweicz do Bohemian DAO

Co dál:
Dalším cílem je najít rozumný způsob jak prostředky zhodnocovat ( Rocket Pool, Lido, Frax, … )
Po přesunu všech prostředků bude Bohemian DAO disponovat přibližně 13 ETH, což je minimálně 0,5 ETH které by DAO získávalo ročně ( nemuselo by se je bát utratit )
Pokuď by mělo dojít k přesunu prostředků do investičních produktů jako je Rocket Pool bude na to vytvořeno samostatné vlákno

1 Like

Nerozporuji zamer, jen pls muzes vice rozvest toto?

Gnosis nemá bezpečné a jednoduché možnost jak s DAO pracovat, to je důvod přechodu na Optimism.

Tohle byla jedna z věcí o kterých jsme se bavili v Loftu na Gwei meetupu.
Gwei + BohemianDAO aktuálně drží víc než 10 ETH, ty jde dát třeba do Rocketpoolu tak aby mohly tvořit pravidelný příjem která se nebudeme muset bát utratit.
Jestli že by se s prostředky pracovalo tak vnikne samostatnej proposal kterej bude muset přejít přes DAO!

Nešlo teda přímo o tohle, spíš jenom aby jsme měli možnost to udělat, nemluvě o tom že Gnosis je sidechain, je to bariéra pro potenciální členy a ani nemá Ethereum security.
Další z věcí byla že díky tomu automaticky přemigrujeme na Moloch V3.

Konečný návrh:

  1. Přesun všech ETH z DAO pokladny na Gwei multisig ( kdokoliv kdo má problém může udělat ragequit před zahájením hlasování a poté opětovně požádat o vstup do DAO jakmile bude ustanoveno na Optimismu )

  2. Po přesunutí bude vytvořeno nové DAO na Optimismu, hlasy se budou přidělovat podle hlasů které byly při odeslání peněz z DAO do multisigu ( Gwei podíl bude přesunut do Loot, nikoliv Share )

  3. deposit z multisigu do nového DAO

  4. potenciální znovu přijmutí členů ( vstupy daných osob budou ustanoveny na základě částky jejich ragequitu - lidé by neměly být finančně trestáni za to že vzali bezpečnost do svých rukou ) - částky budou mít limit a to do výše odchodu, poté bude znovu Share/Loot za 0,1 ETH

Jestliže do 3.7 nebudou žádné námitky tak dám hlasovat o přesunu na Gwei mutlisig na Gnosisu:
0x41198CE04A731ad2F3F397FA898F9f34b9fe7002 - Gwei dokumentace

Vzhledem k tomu že návrh neprošel ( důvodem je odchod jednoho z členů → DAO nemělo dostatek prostředků ), otevírám návrh znovu s rozdílem sítě kterou by nyní mělo být Arbitrum namísto Optimismu.

Důvody:

  • větší bezpečnost ( viz L2Beat )
  • větší uživatelský potenciál ( Anycoin umožňuje výběry ETH na Arbitrum )

Zbytek návrhu zůstává nezměněn, výkon celé migrace bude stále pod taktovkou Gweicz koncilu.
Jakákoliv diskuze je vítána.

1 Like

Migrace je hotová :tada:

Nové BohemianDAO V2 je dostupné na Arbitrum adrese:

Součastí nového deploymentu jsou nově tokeny:

  • hlasovací token vBDAO
  • nehlasovaní token (ekonomický) nvDAO

Více informací a kompletní nastavení:
https://admin.daohaus.club/#/molochv3/0xa4b1/0x548f5dc78bc8ba98cc8f98f3e29b654b57ed9c1a/settings

Celé Treasury bylo převedeno do nového Treasury na adrese 0xa9c29edcc151dacb4d947f65a82e2d106573e60b (gnosis safe rozhraní)

Aktualizoval jsem informace v BohemianDAO dokumentaci:

1 Like