Nový DeFi projekt a podpora životního prostředí

Ahoj, hledám schopné programátory, krypto nadšence pro realizaci slibného DeFi projektu. Mám ideu, kterou bych rád realizoval. Pokud vám záleží na životním prostředí a tom, co po nás zbude, mohlo by vás to zajímat. Cílem projektu by bylo (krom vytvoření skvělé DeFi platformy a směnárny) podporovat chov, osvětu a ochranu jednoho z nejdůležitějších živočichů planety, ale také podpora a vzdělávání o životním prostředí (různé dary z výdělků, atd. neziskovým organizacím). Nejspíše bych byl pro vytvoření na BSC (omlouvám se vám ETH nadšenci :slight_smile:). Pokud víte o schopných programátorech, prosím o sdílení. Díky, detaily případným kolegům.

Muzes byt konkretnejsi?

Rád budu konkrétní se zainteresovanými. Zatím ale ne obecně, veřejně. Chci nápad na začátku ochránit. Samozřejmě po vytvoření základů projektu by se s tím šlo na veřejnost pro další, kteří by se chtěli účastnit.

Takže bych případné první partnery poprosil o SZ nebo mail s kontaktem na vás a krátkým představením vás a vašich zkušeností.

Díky za pochopení.

Libor

Libore, omlouvam se, ale tohle neni stastny pristup.
Ve svete startupu / inovaci se pohybuji hodne let a muzu s klidem rict, ze napadu na vytvoreni produktu je mnoho a ze nikdo nema cas a chut vam napad “ukrast”.
Samozrejme nemusite hned sdelovat detailni financni plan projektu, ale kontext - o jakeho se jedna zivocicha, ci to, zda mate overeny trh / mate kvalitativni market research hotovy (jaky je pain? co to resi? pro koho? priklady?) - to je docela zasadni.

Radku díky za odpověď. Máte zřejmě pravdu, že nikdo nemá čas nebo chuť mi nápad ukrást. Navíc v tomto odvětví, které se teprve rozvíjí a nové projekty doslova srší.

Ale jak píšete, většina startupů - ta už má základ. Do tohoto stavu bych se rád dostal a vše už řešil se základním týmem kolegů a samozřejmě veřejně. Nerad bych se zde pouštěl do nikam nevedoucích debat proč to, či ono, zda by nebylo lepší tamto a podobně.

Teď jsem ve fázi nápadu a nic ze zmíněného hotovo není. Zde hledám lidi se schopnostmi které nemám, ty které by to mohlo zajímat blíže. Já jsem především investor, nerozumím programování nebo jiným záležitostem vámi zmíněných.

Na začátku je vždy nápad…

Pak je otazka, zda hledani “sikovneho programatora” je nyni na miste. Programovani je pomerne nakladna zalezitost, kde uz to chce mit napad provereny.
Tedy pred tim by mela byt vyjasnena potrebnost, proveditelnost a udrzitelnost. Ani k jednomu nepotrebujete programatora - k definovani proveditelnosti je spis potreba technolog / architekt.
Vzhledem k tomu, ze chcete mit env/social impact, tak mozna pomuze: Human-Centered Design: Design zaměřený na člověka - Online kurz na Seduo.cz

Asi si nerozumíme. Já hledám potenciální partnery (náklady na programátora) v budoucnu odměňované férovým podílem, ideálně řízený algoritmem, blockchainem. Nehledám lidi, které si koupím nebo kam utopit peníze. Každopádně děkuji za cenné rady.

Vím, že je to z mé strany trochu utopie, ale proč to nezkusit. Kdybych měl potřebné kontakty, věřím, že by byl nápad k zamyšlení.