Oživení a aktivita gweicz v digitálním prostoru

V rámci mojí žádosti o připojení se k councilu gweicz, přikládám svůj nápad na oživení gweicz v digitálním prostoru.

Je zde hodně aktivních/zkušených uživatelů z mnoha oborů, od defi po nft’s a příjde mi škoda, že se tahle knowledge nešíří dál, nebo se šíří dál omezeně. Gweicz se sice prezentuje jako spíš komunita pro pokročilejší, ale myslím si, že i tak se na discordu nebo ostatních kanálech najde spousta uživatelů, kteří by rádi zabředli do aplikací etherea, ale jen jednoduše neví jak nebo neví kde začít a to nemusí být začátečníci. K tomuhle prvnímu kroku bychom jim mohli pomoct my.

Moje myšlenky jsou následující:

  1. 1x - 2x za 14 dní dělat komunitní livestreamy s tématikou, která by se předem odhlasovala na zvoleném komunikačním médiu (discord, fórum) a nebo bychom jednoduše tahali z vlastního rukávu témata, která nám příjdou zajímavá a relevantní.

  2. dát možnost dalším tvůrčím osobám, vytvářet pod např. gweicz yt kanálem, content pro veřejnost - tj. např. Alchemix workshop (live, nebo předtočený content)

Dokážu si momentálně z mých časových možností představit se o tyhle dva body starat, tj.:

k bodu číslo 1:

Moderovat a vést tyto komunitní livestreamy s danou tématikou nebo hostem. Ze začátku by to určitě chtělo prvních ?X? dílů rozjet s určitými hosty, například udělat menší komunitní stream na daos, defi, nft’s, yield agregátory, blockchain ID, nebo klidně i workshopy, prostě cokoliv z ethereovýho světa, nemluvě o možnosti zvát si různé hosty atd.

k bodu číslo 2:

Osobně si myslím, že zde už je pouze potřeba zkontrolovat kvalitu kontentu, relevanci a popřípadě navázat spolupráci.

Záznam, moderování, střih, upload na yt a propagace - čistě o toto bych měl být stavu se postarat - záleží na frekvenci a náročnosti tohoto nápadu, je potřeba to otestovat, probrat, dát tomu nějakej rámec. První stream, pokud k tomu dojde, bych viděl ideálně v půlce listopadu.

Dejte vědět, co si o tom myslíte, všechny nápady jsou vítány :slight_smile:

1 Like

Díky za myšlenky a otevření tohoto tématu, je nutné to nějak posunout.

Tvoje myšlenky navazují úplně přesně na to, co jsme už nějakým způsobem začali - první bod navazuje na myšlenky Pitevny a druhý bod je třeba příklad spolupráce s PWN nebo Chainkeepers. Bohužel aktivních lidí je pořád málo a já sám to vše nestíhám, takže je těžké dělat to nějak udržitelně - a to se týká hlavně připravování obsahu, případně komunikace s lidmi, kteří by se účastnili. Pokud si Pitevnu (nebo jak si to přejmenuješ) vezmeš produkčně pod sebe, tak by to bylo skvělé. Můžu ti pomoci s přípravou obsahu a určitě i ostatní by pomohli…

Druhý bod je o tom najít lidi, kteří by do něčeho takového šli a byli by ochotní věnovat svůj čas něco na Gwei.cz prezentovat. To je vlastně cíl Gwei.cz komunity tyhle lidi hledat a spojovat. Tím chci říct - možnost prezentovat něco na Gwei.cz tu je, kdokoliv měl zájem tak udělal - problém je že tu není zatím moc ten zájem.

Jsme pořád malá neznámá komunita, ale ETHBrno a další akce, včetně nějakého pravidelného (odborného) obsahu, který tu navrhuješ, je přesně to co nám pomůže :+1:

Těším se, že to probereme příští týden v rámci councilu na Governance Call #15.