PieDAO - tokenizované krypto-EFTs

Screenshot 2021-01-03 at 03.33.25

PieDAO je projekt, který tvoří krypto indexy nebo také indicie či tokenizované ETFs, a nebo… koláče (pies) - tedy tokeny, které pod sebou mají další tokeny. Stačí držet jeden token, a jste vystaveni více projektům - ideální pro hodlery. Něco na způsob TokenSets a jejich DPI (DeFi Pulse Index).

Projekt má vlastní token DOUGH (těsto), který můžete těžit stakingem (likvidita na Uniswap nebo nativně). Třeba BCP staking hází aktuálně 65% ročně, což je velmi fajn.

V poslední době experimentují i s tzv. meta-governance, kdy se dají využít podkladové governance tokeny k hlasování. Aktuálně je k dispozici YPIE - Yearn ecosystem index - obsahuje SUSHI, YFI, CREAM atp. Tento index využívá hlubší logiku a zůročuje peníze i pomocí lendingu.

Přehled indexů

  • DEFI+L - velké DeFi projekty s vysokou kapitalizací, aktuálně 8 tokenů jako LINK, YFI, AAVE, UNI atp.
  • DEFI+S - menší DeFi projekty s nízkou kapitalizací, 6 tokenů jako UMA, REN, LRC atp.
  • DEFI++ - univerzální DeFi index - kombinace 70% DEFI+L a 30% DEFI+S.
  • BCP (Balanced Crypto Pie) - obsahuje Bitcoin (WBTC), Ether (WETH) a DEFI++.

K dispozici jsou i speciální jednoassetové indexy:

  • BTC++ - BTC tokeny - WBTC, imBTC, pBTC, sBTC
  • USD++ - USD stablecoiny - USDC, TUSD, DAI, sUSD

Jak získat nějaký koláč (pie)?

  1. Využít oficiální Issue/Redeem funkcionalitu a vymintovat si nové index tokeny sám - tohle je nativní možnost, která vás bude stát tuny gasu (poplatků). Pro představu issue BCP z Etheru vyjde na stovky dolarů - transakce zaplní 1/4 celého bloku.
  2. Koupit dané indexy na burze, například DEFI+L / DEFI+S má likviditu na Balanceru, BCP má slušnou likviditu na Sushiswap. Tohle je preferovaná možnost, pokud to chcete hned a nechcete dát majlant za poplatky.
  3. Alternativní možnost jak získat BCP, DEFI++ a YPIE je tzv. Oven (pec). Jedná se o smart-kontrakt, který sdružuje prostředky od více uživatelů, a který až se naplní (aktuálně 10 ETH), tak se všechny prostředky vezmou a index se vytvoří zdarma. Vy jednoduše vložíte svoje ETH a po upečení si je zase vyberete (2 levné transakce). Na svůj index můžete čekat pár hodin, nebo pár dnů. Upečení BCP trvá zpravidla pár hodin.

Video od KryptoVládi o BCP:

1 Like