Refresh webu Gwei.cz

Rád bych znovu otevřel téma naší webové prezentace - Gwei.cz.

Jak jde čas, tak se imho ukazuje že je ten obsah je zbytečně redundantní - všechny informace jsou statické (především novinky, projekty atp.) a nikdo nemá náladu to aktualizovat a i kdyby se to zautomatizovalo, tak je otázka zda to bude k nečemu dobré. Takhle je to i nebezpečný - já jsem až teď zjistil že je tam starý QR kód a adresa na donate :man_facepalming: .

Všechny informace co jsou na homepage (měli by být) snadno dostupné především v dokumentaci na https://komunita.gwei.cz/ (tu se snažím držet aktualizovanou). Naše komunita je pro pokročilé, u kterých se předpokládá že ví co je discord či twitter, nejsme první fronta a lidé nám nechodí na web, ale komunikují s námi hlavně přes jednotlivé platformy (Fórum, Discord, Twitter…).

Můj návrh je tedy současný web redesignovat do nečeho jako má https://ethhub.io/ - tedy do minimalistické splashscreen nebo rozcestníku, kde budou jenom ty hlavní odkazy bez nějakýho extra vysvětlování (viz obrázek níže). To podle mě bohatě stačí. Kdo ví za čím jde, ten tam bude mít těch pár odkazů jako Fórum, Discord, Twitter, GitHub atp, a ten kdo neví nebo chce cokoliv jiného půjde do Dokumentace.

Možná vám to nepříjde jako dobrý nápad současnou podobu minimalizovat, ale dokud tu nebude někdo, kdo by to pravidelně aktualizoval a nějak to posouval, pak to nebude udržitelné.

Anketa pro členy councilu

Váš postoj?
    • Předělat na minimalistický splashscreen ala EthHub.io
    • Současný layout zachovat, ale dodělat a udržovat (pomůžu s tím)
    • Jiný nápad (vysvětlím ve vláknu)

0 hlasující


Díky za oponenturu nebo doplňující otázky!