Řešení pro automatické generování peněženky

Zdravím komunito,
nemám ten nejlepší přehled v současných řešení v oblasti Etherea, a proto bych rád zjistil, zda mi něco uniká nebo řeším nevyřešitelné :slight_smile:

Situace je takoví, že mám investiční ERC-20 tokeny, jejichž prodej a distribuce probíhá online (e-shop). Pokud investor zadá ETH adresu, je to jednoduché, ale já hledám řešení v případě, že pro daného investora je tvorba peněženky a režie spojená s klíčem příliš.
Zároveň cílem je celý proces zautomatizovat. Z custodial řešení jsem zatím našel pouze Trustology.io
Znáte jiné?

Pokud bych se rád vyhnul custodial řešení, existuje způsob, jak automaticky uživateli peněženku vygenerovat během dokončení nákupu a bezpečně mu přístupové údaje resp. privátní klíč předat?

Ahoj,

zajímavá otázka… vzhledem k bezpečnosti je to celkem problém, jelikož se bavíme o tom, že privátní kíče, se budou muset nějakým způsobem přenášet, což už je z podstaty věci špatně.

Pokud se budeme bavit o tom, že zákazník věří službě, že mu vygeneruje klíče a zároveň si je nikde neuchová, či nepoužije pro jiné účely (což je nicméně overall opět špatný přístup) tak pak je to jen otázka technického řešení, jak vygenerované klíče přenést.

URČITĚ by se mělo jednat o e2e přenost, tzn napadá mě jedině nějaká automatizace s chatovací službou typu Signal, Session, Telegram (tam si nejsem jistý zda jde šifrovat BOT)

Nicméně stejně si myslím, že to nevyřeší tvůj problém s ulehčením, ba naopak. Pokud bys nějakým způsobem poslal uživateli přímo privátní klíč, tak mu budeš muset vysvětlit co s tím má dělat, pokud bys mu poslal seed, zase mu to musíš vysvětlit, tzn ten proces ze strany toho uživatele bude téměř stejně náročný.

Každopádně osobně bych tuto cestu vůbec nedoporučoval, už samotný prodej tokenů na e-shopu je z mého pohledu trochu zavádějící…

Nejlepší cesta je zkrátka poskytnout uživateli jednoduchý a přímý návod jak na pár kliknutí založit wallet :wink:

1 Like