ShapeShift ($FOX) - změna korporátu na DAO

ShapeShift, krypto-směnárna fungující od roku 2014 se rozhodla rozpustit svojí korporátní strukturu a přejít na decentralizovaný model fungování (DAO) a předat tak moc samotné kryptoměnové komunitě. Veškeré svoje produkty a technologie se chystají zveřejnit jako open-source v následujících měsících.

Eric Voorhees

Shapeshift je projekt krypto matadora Erica Voorheese, jež se proslavil tím, že v dubnu 2012 spustil Satoshi Dice, která během 2012-2013 byla extrémně populární a tehdy konzumovala více než 50% prostoru v bloku Bitcoinu (zdroj).

O tom, proč se rozhodl ShapeShift decentralizovat, si můžete přečíst na jeho blogu - ShapeShift is Decentralizing. ShapeShift is decentralizing to build… | by Erik Voorhees | Jul, 2021 | Medium.

$FOX token

DAO bude spravované pomocí governance tokenu $FOX. Tokeny si v klasické retrospektivním airdropu může vyzvednout přes 1.1 milionu adres. Celkem 60% tokenů jde ShapeShift komunitě.

Většina airdropu jde lidem, kteří použili ShapeShift směnárnu v minulosti, ThorChain uživatelům a lidem kteří drželi na peněžence (bez stakingu) více než $1500 v jednom z následujících tokenů: GTC, UNI, AAVE, SUSHI, YFI, ALCX, BAL, CRV, MKR, BADGER, ZRX, 1INCH.

To, zda vaše adresa dostala nějaký airdrop si můžete ověřit zde: FOX Token Benefits | ShapeShift

Na převzetí tokenů je 90 dní od spuštění, tedy do 12. října 2021 - potom se každým dnem začně odměna rapidně snižovat až nakonec propadne protokolu.

Všechny tyto informace naleznete v oficiálním oznámení.