Dokončení webu GWEI.cz

Behem prvniho hackathonu jsme premysleli o prehlednejsi strukture projektu gwei.cz a spolecne jsme navrhli jak by mohla vypadat homepage gwei.cz

  • Soucasti redesignu bude i osamostatneni sekce prirucky, ktera je ted soucasti HP (nezmizi)
  • Texty a spousta veci neni final, budou se mirne menit pri implementaci

Budem radi za kazdy konstruktivni feedback :slight_smile:

2 Likes

Tady pro uplnost dodavam jeste navrh jak by mohla vypadat samostatna prirucka.gwei.cz

2 Likes

Na podnet @cryptomar1o prikladam jeste rozkleseni podkapitol v menu u priručky

1 Like

Součástí faceliftu by měla být i nová sekce knihovna.gwei.cz, kde chceme publikovat komunitni preklady, popr. odkazy na dalsi uzitecne knihy.

1 Like

Zdravím,
po dnešním callu zase začínáme makat na našem komunitním webu (rozcestníku).

Komunitní web

  1. Stránka bude sloužit jako rozcestník na všechny sociální sítě, na kterých se může kdokoliv spojit s Gwei komunitou.
  2. Bude sloužit jako rozcestník k projektům, které vznikají v rámci Gwei komunity.

Web je téměř dokončený, stačí ho optimalizovat pro desktopy. Níže se můžete přihlásit, kdo má zájem spolupracovat na dodělání webu.

Odkaz na developerskou verzi: https://gweicz.now.sh/
Odkaz na Git projektu: GitHub - gweicz/gweicz-web: Official Website for Gwei.cz Community



Dále je v plánu vytvoření novinkového webu.

Zde odkaz na návrh: https://cryptohash.vercel.app/

Budu rád za každý váš feedback a hlavně pokud se bude chtít někdo připojit k developmentu.
V tomto týdnu bychom pak mohli dát call čistě vývojářů, kde bychom probrali konkrétní technickou implementaci.

1 Like

Čau, nevím jak moc se s tím chcete srát, ale třeba koncept naší validátorský aliance https://dot-validators-alliance-ec202.netlify.app/ jsem udělal za večer, když už je představa o obsahu. Jo není to asi kdovíjak unikátní, ale je to hotový a po obměně obsahu to bude sloužit :slight_smile:

Taky jsem si říkal při callu, že ten web, co jste ukazovali, že je skoro hotovej…tak je vlastně hotovej a proč ležel x měsíců v šuplíku - jenom kvůli těm desktop stylům? Jinak tam jsou funkční odkazy atd.

Možná jsem nepochopil záměr a chcete to udělat podstatně složitější/komplexnější a pak je to opravdu otázka spíše týdnů než večera to dotáhnout. Omlouvám se, ale v tuhle chvíli nezvládnu časově víc než jen takhle “chytře” radit - prostě bych buďto dotáhnul desktop styly a basta nebo to udělal na nějaké šabloně, místo toho se tolik drbat s kódem.

Díky za ten váš koncept, v budoucnu na nějakým dalším projektu bychom to mohli třeba využít, ale jak píšeš no, aktuálně už to asi nemá moc smysl.

V šuplíku ležel, protože celková aktivita v Gwei komunitě šla víceméně k nule, takže to nebylo ani potřeba to dokončit.

Nic moc komplexnějšího se tam asi zatím dávat nebude, možná jenom nějaký 2-3 podstránky a to jde úplně v pohodě nakódit. Ten web je psaný v Reactu, takže je vše zabaleno do komponent.

V pohodě, každá rada, feedback, kritika je fajn a posune jakýkoliv projekt dopředu :slight_smile: A neměl bys čas třeba dělat i jenom nějaká code review? I pro budoucí projekty…

@coinmandeer na úvodní stránce webu, kde se plánuje s novinkami? Jako ono by bylo fajn, kdyby někde nahoře bylo aspoň banner/slider/ˇ"řádka" pro 3 aktuality. Něco jak na https://www.coindesk.com/ .

A osobně se mi to zdá docela statické - nějaký ten slider, tak jak to mám tady - http://becomebetter.cz/ - by asi nebyl od věci. Taky mám nastaveno, že kdykoliv se najede na fotku článku, tak se “zvětší”. Prostě působí to lépe.

Osobně bych přepsal i toto: "Jsme komunita nadšenců, kteří se snaží tyto dvě technologie přiblížit širší krypto komunitě, tvořit v rámci ní projekty a představit jí tak praktické využití kryptoměn, jako peněz v decentralizovaných aplikacích."

  • to “nadšenců” zní dost neprofesionálně na to, že máme/máte dělat dappky

@AdamCrypto Já bych ten web s novinkama úplně oddělil od Gwei.cz stránky… A na tu Gwei.cz stránku vložit jenom odkaz…

Psal jsem to v tomto příspěvku Dokončení webu GWEI.cz - #5 by rixcian

Asi proto vytvořím úplně oddělené vlákno a představím tam nějakou vizi, protože na tom včerejším callu se to nestihnulo.

Okok. Nějak jsem to přehlédl. Taky bych se přikláněl k úplně novému webu.
@coinmandeer . Je možné to pojmenovat třeba gweinews.cz ? nebo něco na ten způsob? Jinak jak říkám, už ze startu tam jsem schopný psát cca 2 aktuality denně, ať lidi vidí, že žijeme…

@AdamCrypto Název bych nechal třeba na středeční call (rebranding nebude zase takový problém), můžeme pak hlasovat :slightly_smiling_face:

1 Like

Hele co se tyce designu, tak puvodne ten navrh mel splnovat asi vic ucelu, nez je dneska potreba … ja bych nejradsi ten navrh Homepage Gwei.cz udelal co nejjednodussi - opravdu treba na zacatek jen odkazy na discord, forum, prirucku, zpravy a pripadne twitter / fb … dve vety o co nam jde a hotovo.(tzn,. od soucasnyho stavu dat pryc ty pocitadla clenu atp.) … pod to do budoucna pripravit rozcestnik na pripadny projekty (tedk zadnej nejezdi, ani kurzy, ani kryptoscena…) a paticku bych nechal jak je s twitterem a poslednima odkazama z blogu.

Zkusil bych pres vikend vychazet z toho starsiho navrhu a dat dohromady nejakej rozkres, aby se to do toho dalo upravit nejak jednodusse … do ty doby by bylo supr, kdybchom se tady na tom obsahu shodli.

Mate nekdo nejaky napady co by na tej HP nemelo chybet?

Cau, daval jsem dohromady zjednodusenej navrh webu Gwei.cz … berze to spis tedka jako wireframe, na callu si pokecame o tom obsahu a co tam pripadne dodelat :slight_smile:

2 Likes