Novinkový web o kryptoměnách

Zdravím,

tento týden ve středu (10. 2. 2021) jsme se na našem pravidelném Governance Callu dohodli, že by bylo dobré vytvořit web s novinkami převážně z Etherea. Osobně bych se nebránil i jiným kryptoměnám, protože tak máme větší šanci, že přimějeme začátečníky se zajímat i o Ethereum a ne jen o Bitcoin, ale záleží na Vás. Osobně mi tady prostě v Česku/na Slovensku chybí kvalitní zdroj denních informací. Kryptomagazin apod. je odpad! :slight_smile:

Tento web s novinkami by měl být naprosto oddělený od našeho oficiální webu (který bude jen jako rozcestník) Dokončení webu GWEI.cz.

Poslední měsíc si upravuju ve volných chvílích jednu webovou šablonu, ze které by se měl stát právě onen web s novinkami.


Zde demo: https://cryptohash-c4ztq5aw0.vercel.app/

Velkou inspirací mi je: https://decrypt.co/


Chtěl bych vědět Váš názor, jak se Vám daná webová šablona líbí. Víceméně hotová je pouze hlavní stránka. Je na tom ještě spousta práce (dokončení designu, napojení na redakční systém - Ghost, …). Níže Vám popíšu, co vše by mohl web obsahovat, příští středu (17. 2. 2021) se o tom můžeme pobavit…


Obsah webu

Novinky

  • Každodenní novinky ze světa kryptoměn (minimálně @AdamCrypto by měl čas nějaké psát)
  • Překlad Daily Gwei od Anthony Sassano? (pár lidí si o to už psalo) - sám bych byl pro

Hashovky (obdoba bl0k.cz)

  • Krátké zprávy z Twitteru, jiných socek
  • Informace o ATH, testnetech, … zkrátka zprávičky, na které je celý článek zbytečný
  • Něco podobného dělá @tree když hází odkazy na Discord
  • Inspirace bl0k.cz nebo Minuta N

Vzdělání (podstránka “Začátečníci”)

  • Články, které budou o konkrétních termínech z kryptosvěta pro začátečníky (z Ethereum ekosystému)
  • Postupem času, ale i články pro pokročilejší:
    • např. Ethereum 2.0, EIP-1559, L2 scaling solutions, …

Grafy

  • Základní grafy s cenou pro různé kryptoměny
  • Po rozkliknutí dané kryptoměny, rozšířené statistiky (cena poplatků za transakce, supply, volume, zaplněnost mempoolu, počet transakcí denně, počet staknutých Etherů na ETH2.0, …)
  • Toto bude složité, protože budeme muset sbírat data z vícero API a ukládat si je, nicméně mi všeobecně chybí jeden zdroj, kde by vše toto šlo přehledně sledovat
  • Tady UX ukázka:

Podcast

  • Můžeme sem dávat příspěvky s našema podcastama, které obohatíme o nějaký text
  • Bude to obyčejná stránka se seznamem podcastů

Instagram (Twitter)

  • Mám takovou vizi, že by šlo udělat automatické generování příspěvků na Instagram (Twitter) z těch Hashovek
  • Někdo napíše krátkou zprávičku (Hashovku) a server automaticky vygeneruje obrázek, do kterého vloží ten text, a obrázek uploadne na Instagram
  • Proč Instagram? Zásah širší cílovky, spousta lidí ho projíždí při prokrastinaci, před spaním, po probuzení…


Věci k diskuzi

  • Design webu
  • Orientovat se čistě na Ethereum nebo širší záběr?
  • Obsahová stránka webu - souhlasíte s ním? chcete něco odebrat, přidat, upravit?
  • Rebranding (název webu)
    • bl0k.cz - osobně jsem za tento název
    • Cryptohash.cz
    • Gweinews.cz


Jestli jste to dočetli až sem, tak Vám děkuju a hlavně Vás obdivuju :grinning_face_with_smiling_eyes: Pokud máte nějaký feedback, tak sem s ním, budu za něj rád :slightly_smiling_face:

2 Likes

https://cryptohash-c4ztq5aw0.vercel.app/ - toto je za mě super, tak nějak jsem si to taky představoval. Z té úvodní fotky bych ale udělal slider. Jinak mě teĎ nic nenapdá, co bych tam ještě pozměnil, ale třeba o víkendu/do středečního callu s něčím přijdu.
Snad jenom, ale to jen malá drobnost a ani nevím, proč si to myslím- možná by se mi více líbilo, kdyby to celé pozadí/celá stránka, byla spíše do “světle šedo-modré” / “modře-stříbrné” ( uf :smiley: ) - ale jak říkám, to už možná píšu jen z hladu :smiley: .

Jinak ještě někde na horní lištu bych dal akutální cenu ETH, BTC a nějakých hlavních defi projektů a taky gas :wink: . (hned pod ten úvodní panel, kde je “novinky” “hash” … )

Co se týče názvu, tak jsem pro gweinews.cz , nebo mě teď napadl ještě etherscan.cz ( proč ne? :slight_smile: ), anebo klidně naše “etheroom.cz” :wink: .

Jinak tu úvodní fotku bych asi zmenšil a někde dal banner na youtube kanál (prostě ať je tam vidět náhledovka posledního videa).

Jinak fakt super práce!!

@AdamCrypto Pro ty dlouhodobější články, tak za mě by stálo za to přeložit článek Ethereum the Tree of Trust - Bankless. Je to poměrně dlouhé, takže je to doopravdy spíš dlouhodobý projekt. Taky je tam lehce složitější en a spoustu lidí s tím má problém což je za mě velká škoda, protože ten článek je fakt super.

5 Likes

@Vojtch pracujem na slovenských prekladoch technickejších vecí - ďakujem za tip.