PoolTogether - bezztrátová loterie

PoolTogether je loterie, kde nemůžete nic ztratit :slightly_smiling_face: Stačí vložit DAI (USD stablecoin) a pak už jen čekáte na výhru. Aktuálně můžete vyhrát cca 77 tisíc Kč. Čím více vložíte, tím větší máte šanci na výhru.

Je to skvělá věc i pro začátečníky pro seznámení s tím jak fungují decentralizované aplikace (dApp). Rozhraní je jednoduché a zvládne to každý. Pokud máte smart-kontrakt peněženku Argent, pak máte možnost využít PoolTogether přímo v aplikaci.

Já mám dlouhodobě v PoolTogether zamknuto pár svých DAI už dlouho… třeba se na mě jednou usměje štěstí, kdo ví :sunglasses:

Screenshot 2020-11-05 at 04.08.29

Jak to funguje? Vložené DAI systém přidá do lending platformy Compound (token cDAI), kde generují úroky (zisk). Tyto vybrané úroky se pak jednou týdně vezmou a jeden náhodně zvolený šťastlivec celou částku dostane. Výše výhry tedy závisí na tom, kolik likvidity se do systému přidá.

Díky verzi V3, která byla nedávno nasazená, je nově součástí výhry i tzv. Loot Box - což jsou tokeny pro výherce, přidané od všemožných dobrodinců či DeFi projektů, které si tak třeba dělají reklamu. Kdokoliv může zaslat do Loot Boxu cokoliv (na adresu kontaktu) - zasílat se dají i NFT.

Ad bezpečnost - Projekt má velmi dlouhou historii, tohle je už třetí verze protokolu - nikdy nebyl žádný problém. Samozřejmostí jsou audity od společnosti OpenZeppelin. Takže palec nahoru :+1:

Video od KryptoVláďi

Zajímalo by mě, jak ten loot box funguje. Včera totiž byl vyhlášen nový týdenní vítěz, ale jako výhru dostal “pouze” prize from interest, tedy asi 1600 dolarů.

1 Like

Podle PoolTogether chatu to tenhle týden vyhrál jeden ze smart-kontraktů patřících přímo pod PoolTogether (specificky ten co umožnil V2-V3 ticket upgrade). Kvůli tomu byla výhra posunuta na příští týden. Těžko říct, jak je to možné, ale nic se nestalo a jedeme dál. :sunglasses:


A jedna novinka z protokolu:

Pokud vlastníte nějaké losy (tickety), potom můžete nově hlasovat o budoucnosti PoolTogether.
Aktuálně probíhá hlasování o tom, zda bude více týdenních výherců.

Screenshot 2020-11-07 at 15.06.03

https://snapshot.page/#/pooltogether

Díky za odpověď. S tím mě ale napadá ještě jedna otázka.
Je v rámci týdenní výhry rozdělen celý zisk z landingu nebo se část nechává věřitelům? Vidím totiž, že se mi v účtu stále zvětšuje claimable částka a tato částka se nesnížila po pátečním vyhlášení víteze - je to kvůli tomu, že vítez vlastně nebyl uznán nebo je část výdělku přenechán lidem, kteří peníze vložili a pouze část jde do společné kasy (zatím to vypadá, že částka, která se připisuje je cca 2% za rok).
BTW mám odhlasováno - moje první hlasování ever, jako kdyby mi bylo znova 18 a já šel poprvé k urně.

1 Like